Το 1ο ΕΠΑΛ και το 1ο Ε.Κ. Άργους τιμούν την Ελένη Βιτάλη και στον Σπύρο Σαμοϊλη

Είναι πολύ όμορφο τα παιδιά να μαθαίνουν μέσα από τις δημιουργικές δράσεις τους και είναι ιδιαίτερα τιμητικό για εμάς, τα σχολεία μας και τους μαθητές & τις μαθήτριες μας, εξαιρετικοί καλλιτέχνες να ανταποκρίνονται στο κάλεσμά μας…

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου ΕΠΑ.Λ. και του 1ου Ε.Κ. Άργους θα παρουσιάσουν ταινία που δημιούργησαν, αφιέρωμα στην Ελένη Βιτάλη και στον Σπύρο Σαμοϊλη, με τίτλο «Οι κερασιές θα ανθίσουν» και θα τους τιμήσουν για την προσφορά τους στον ελληνικό πολιτισμό.

Η σπουδαία ερμηνεύτρια θα μας ταξιδέψει σε πανέμορφα μουσικά μονοπάτια. Μαζί της στο πιάνο, ο ξεχωριστός μουσικοσυνθέτης Σπύρος Σαμοϊλης και ο Δημήτρης Καλογερόπουλος.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου στην ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ» στις 8 μ.μ..