February 2021 archive

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι από Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021 συνεχίζεται η εξ αποστάσεως διδασκαλία με το ίδιο πρόγραμμα και ωράριο, όπως παρακάτω.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Διευθυντής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Άργους καλεί τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης στην διαδικτυακή εξ αποστάσεως εκδήλωση – ενημέρωση με θέματα: Βαθμολογία και απουσίες 1ου τετραμήνου Γνωριμία με την κυρία Κομνηνού Μαριεύη , ψυχολόγο του σχολείου μας, που θα αναπτύξει το θέμα : «O ρόλος του ψυχολόγου στο σύγχρονο σχολείο» Η …

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – ΝΕΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΟ

Από τη Δευτέρα 22/02/2021 το σχολείο μας θα λειτουργήσει με σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα και ωράριο διδασκαλίας. Για πληροφορίες ή προβλήματα παρακαλώ επικοινωνήστε με το σχολείο. Εάν θέλει κάποιος μπορεί να κατεβάσει το πρόγραμμα από εδώ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι έχει αποσταλεί ηλεκτρονικά (σε email που έχουν δηλώσει οι κηδεμόνες) η βαθμολογία του 1ου τετραμήνου σχολικού έτους 2020-21, όλων των μαθητών/τριών του σχολείου μας. Σε περίπτωση προβλημάτων που τυχόν υπάρχουν στη λήψη ηλεκτρονικής αλληλογραφίας παρακαλούμε επικοινωνήστε με το σχολείο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σύμφωνα με την απόφαση του Δημάρχου Άργους – Μυκηνών τις επόμενες ημέρες της εβδομάδας δηλαδή την Τετάρτη (17/2/2021), Πέμπτη (18/2/2021) και Παρασκευή (19/2/2021) το σχολείο μας θα ξεκινήσει στις 10:00 π.μ. Η μεταφορά μαθητών από την αφετηρία και τις ενδιάμεσες στάσεις θα πραγματοποιηθεί δύο ώρες αργότερα