80ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «ο Θαλής», και 3ος Τοπικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «ο Παλαμήδης»

Το  Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019  θα πραγματοποιηθεί ο 80ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «ο Θαλής». Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές/τριες των Β΄ και Γ΄ τάξεων Γυμνασίου, καθώς και όλων των τάξεων του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου.

Ο διαγωνισμός έχει διάρκεια τρεις ώρες και θα πραγματοποιηθεί  στον χώρο του 1ου Γενικού Λυκείου Άργους (Γ. Δ. Μαρίνου 58, Άργος) και ώρα 9:00π.μ. έως 12:00.