ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΩΝ ΕΤΩΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΑΛ ΕΤΟΥΣ 2021

Οι απόφοιτοι παλαιότερων ετών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ του έτους 2021, θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση από τη Δευτέρα 8 Μαρτίου μέχρι και την Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021 στο ΕΠΑΛ από το οποίο αποφοίτησαν ή στο πλησιέστερο στην κατοικία τους ΕΠΑΛ.

Στο ίδιο διάστημα, οι μαθητές της τελευταίας τάξης ΕΠΑΛ που έχουν υποβάλει Αίτηση Δήλωση συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021, δύνανται να συμπληρώσουν τις Αιτήσεις-Δηλώσεις τους, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ.

Στην παρακάτω ΕΓΚΥΚΛΙΟ αναφέρονται τα απαραίτητα δικαιολογητικά που απαιτούνται για τη συμμετοχή αποφοίτων παλαιοτέρων ετών στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑ.Λ. 2021. Η ΑΙΤΗΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΠΑΛ συμπληρώνεται και κατατίθεται σύμφωνα με τις ΟΔΗΓΙΕΣ – ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗ .

Οι ενδιαφερόμενοι/νες μπορούν να επικοινωνούν με το σχολείο:

• στο τηλέφωνο 2751066186
  • ή ηλεκτρονικά στη διεύθυνση 1epal-argous@sch.gr

Σημειώνεται ότι λόγω της επιβολής μέτρων με εξ αποστάσεως εργασία, ενδέχεται, για κάποιες ημέρες,  να μην είναι εφικτή η τηλεφωνική επικοινωνία . Στην περίπτωση αυτή, αποστείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα και θα επικοινωνήσουμε άμεσα μαζί σας.

2_ΕΠΑΛ_-_ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ_αποφοίτων_2021_signed

2_ΕΠΑΛΕΓΚΥΚΛΙΟΣΑΙΤΗΣΗΔΗΛΩΣΗ_αποφοίτων_2021_signed