Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφών – ανανεώσεων εγγραφών – μετεγγραφών περιόδου Σεπτεμβρίου 2021- Πρόσκληση εγγραφών σε κενές θέσεις στην Α’ ΠΕΠΑΛ

Σας ενημερώνουμε ότι η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr)  θα είναι σε λειτουργία από την Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 12.00 έως και τη Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 23.59, προκειμένου να υποβληθούν ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής και μετεγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ες, εφόσον είναι ενήλικοι/ες.

Για την Α΄ τάξη Πρότυπου ΕΠΑ.Λ. Άργους οι εγγραφές Σεπτεμβρίου υποβάλλονται χειρόγραφα στο σχολείο   (όχι με ηλεκτρονική εγγραφή).

Για πληροφορίες και ηλεκτρονικές εγγραφές στον χώρο του Πρότυπου ΕΠΑ.Λ. Άργους  και στο τηλέφωνο 2751066186

• Πέμπτη  2 Σεπτεμβρίου και ώρες  9:00πμ έως 1:30μμ
  • Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου και ώρες 9:00πμ έως 1:30μμ
  • Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου και ώρες 9:00πμ έως 1:30μμ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ενημερώνουμε ότι υπάρχουν σαράντα τρεις (43) κενές θέσεις για εγγραφή στην Α’ ΠΕΠΑΛ. Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να κάνουν σχετική αίτηση σύμφωνα με την παρακάτω εγκύκλιο.

Η εγκύκλιος των εγγραφών εδώ