Εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου της εταιρίας ΔΗΜΑΣ ΑΕΒΕ

Στο πλαίσιο σύνδεσης σχολικής μονάδας και αγοράς εργασίας, την Παρασκευή 18/11/2022 οι ειδικότητες Μηχανολογικών Κατασκευών και Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων της Γ’ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του εργοστασίου της εταιρείας ΔΗΜΑΣ ΑΕΒΕ.

Οι μαθητές είδαν τη γραμμή παραγωγής την ηλιακών συλλεκτών καθώς και τους αυτοματισμούς με τους οποίους υλοποιείται η διαδικασία, ενώ παράλληλα ενημερώθηκαν από τους επαγγελματίες του χώρου για τις προοπτικές εργασίας στο βιομηχανικό περιβάλλον.

Ευχαριστούμε θερμά τη διοίκηση της ΔΗΜΑΣ ΑΕΒΕ και ειδικότερα τους αδελφούς Ιωάννη και Αναστάσιο Δήμα, την υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων κα Φωτεινή Δασακλή, καθώς και όλους το προσωπικό της εταιρείας που με διάθεση, υπομονή και μεράκι ανέλυσαν στους μαθητές μας με λεπτομέρειες τον τρόπο λειτουργίας της εταιρίας.

Ευελπιστούμε σε μελλοντική συνεργασία με στόχο την αναβάθμιση της επαγγελματικής εκπαίδευσης στη περιοχή μας.