ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΩΒΟΥΛΕΥΤΗ κα ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ

Μαθητές του Προτύπου ΕΠΑ.Λ. Άργους  στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος  «Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» την Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2023 είχαν την χαρά να συνομιλήσουν με την Ευρωβουλευτή κα Έλενα Κουντουρά για θέματα ισότητας, ενδοοικογενειακής βίας και τη θέση της γυναίκας στη σύγχρονη ευρωπαϊκή κοινωνία. Η κυρία Κουντουρά συζήτησε με τους μαθητές του σχολείου μας αναφορικά με τα ίσα δικαιώματα των γυναικών και ενημέρωσε για τον τρόπο λειτουργίας των επιτροπών της Ευρωπαϊκής Ένωσης  και του Ευρωκοινοβουλίου.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την Ευρωβουλευτή κα Κουντουρά που με τόση προθυμία συμμετείχε στη διαδικτυακή εκδήλωση του σχολείου μας, τον Διευθυντή κ Τσιπιανίτη Νικόλαο για την στήριξη του στο πρόγραμμα και την κα Ζιάκου Μαρία που συντόνισε την διοργάνωση της εκδήλωσης.